• Home
Blue Orange Green Pink Purple


In late March 2012 I changed my freezing motherland Estonia for nine months with Ugandan capital Kampala. I left with a goal which some called "Siisi´s mission impossible": to open a small cafè which provides first job experience to the youth with special needs.


2012 a märtsi lõpus vahetasin ma karge Tallinna Uganda pealinna Kampala vastu. Ma sõitsin üheksaks kuuks Kampalasse, et viia ellu plaan, mida mõned kutsuvad "Siisi mission impossible"-ks: käivitada Kampalas väike kohvik, mis pakub esmast töökogemust erivajadustega noortele.
Feb 14, 2013

Uus vabatahtlik on valitud! / The new volunteer is found!


Võitlustulle astub Aliine Lotman!
Aliine on 23.a värskelt antropoloogia kraadi omandanud aktiivne noor naine, kes on kirglik toiduvaldkonna huviline, on teavitanud Eesti noori arengumaadesse puutuvatel teemadel ning omab lisaks veel ka põgusat Lõuna-Aafrikas elamise kogemust.
Aliine sõidab Ugandasse aprilli alguses ning jääb Pop Upi juhtima kümneks kuuks!
Aliine peamiseks ülesandeks saab olema kohviku turustamine ning seeläbi kohviku käibe tõstmine. Oma vabatahtliku perioodi teisel poolel koolitab Aliine välja endale kohaliku järglase.
Start!


Aliine is a 23 year old young active lady who has freshly received her degree in anthropology. She is passionate about food, has been working on raising awareness on development countries among the youth in Estonia, and on top of that has a brief experience of living in South-Africa.
Aliine will be travelling to Uganda in early April and will be volunteering for Pop Up for 10 months!
Her main task will be the marketing of the Cafè whereby increasing its revenue. During the second half of her voluntary period, Aliine will be selecting and training a Ugandan manager who would take over her responsibilities.
Go, Aliine, go!
The deal is made!
Siisi and Aliine
Read More 1 Comment | Posted by Siisi edit post
Feb 4, 2013

Kutsume külla!


Jagan koos teiste Mondo vabatahtlikega enda Ugandas käigu ja kohviku muljeid! Lisaks esilinastab Kullar lühifilmi "Kohvik Ugandasse".
Sel neljapäeval, 7. veebruaril Tallinnas; 21. veebruaril Tartus!
Tule külla!


Mondo kutsub külla!

Mondo kutsub kõiki oma toetajaid, sõpru ja huvilisi külla, et kuulda Ghanast, Keeniast ja Ugandast naasnud vabatahtlike muljeid, vaadata pilte, filme ja jagada algava aasta plaane. Kel Janika Tamme "Minu Keenia" raamat veel autori autogrammita, saab seda teha nüüd! Kel huvi Ghana naiste käsitöö vastu, saab osa võtta oksjonist! 

Ootame külla:
Tallinnas, neljapäeval 7. veebruaril 18-20 MTÜ Mondo kontoris Telliskivi 60A (http://www.facebook.com/events/464257016966355/
)
Tartus, neljapäeval 21. veebruaril 18-20 Tartu Loomemajanduskeskuses (https://www.facebook.com/events/508578159186925/)

Mondo vabatahtlikega saab kohtuda veebruari kuu jooksul ka sõpruskoolides ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. Samuti tulevad nad hea meelega vabatahtlikkusest ja oma kogemusest rääkima koolidesse, noortekeskustesse ning ka teistesse asutustesse.

Read More 2 comments | Posted by Siisi edit post
Jan 22, 2013

Uganda, pehme Aafrika, mis ei kõrveta


Kirjutasin juba tükk aega tagasi Ugandast lookese reisiajakirja Estraveller, Ugandast, mis on pehme, nii kliima kui ka inimeste poolest.

Loe artiklit SIIT.



Read More 0 comments | Posted by Siisi edit post
Jan 14, 2013

Otsime kohvikule uut vabatahtlikku eestvedajat/Looking for a new volunteer


Läheb lahti! Otsime kohvikule uut tugevat eesvedajat. Täpsem info all.
Here we go! We are looking for a new volunteer. Information below (in estonian :( though)





Vabatahtlik teenistus Ugandas


2012.a oktoobris avati eestlaste toel Uganda pealinnas Kampalas sotsiaalse ettevõttena kohvik, mis pakub tööd erivajadustega noortele.



MTÜ Mondo otsib 9 kuuks EVT vabatahtlikku, kes aitaks viia PopUp Café järgmisele arengutasemele. Kandideeri, kui Sind huvitab vabatahtlik töö, valdad inglise keelt ja oled kuni 30-aastane.

Sinu rolliks eestvedajana on
·         Vastutada külastajate arvu kasvu eest
·         Tagada kohviku kõrge kvaliteet ja ületada klientide ootusi
·         Hoida kulud kontrolli all, et kohvik muutuks isemajandavaks
·         Leida ja kasvatada välja endale kohalik järelkasv

Sul on lihtsam õnnestuda, kui
·         Oled mõne projekti  käivitanud ja edukalt käigus hoidnud või oled muidu tugev majandaja ja tulemuste saavutaja
·         Tunned huvi toitlustusvaldkonna vastu
·         Saad hakkama erinevate kultuuridega, sh oled mõnus koostööpartner ja vajadusel ülimalt kannatlik

Mida pakume
·         Vabatahtlik Siisi Saetalu (kes on kohviku käivitaja) toetust kogu perioodi jooksul (sh 1 kuu Ugandas)
·         Eraldi toetusprogrammi ettevalmistus- ja sisseelamisperioodil
·         Kaht kohapealset partnerit, kes on selle ideega algusest peale kaasas olnud
·         Väga tugevaid partnersuhteid erivajadustega laste koolidega
·         Mõnusaid ja lojaalseid töötajaid
·         Piisavat väljakutset
·         Euroopa vabatahtliku teenistuse programmi poolt tasuta majutust, taskuraha kulude katteks ning 90% lennupiletitest

Kandideerimise tähtaeg 4. veebruar, teenistuse algus aprill 2013
Lisainfo: www.muudamaailma.ee/popup või Siisi Saetalult (tel 58040295, ugandakohvik@mondo.org.ee)

Read More 0 comments | Posted by Siisi edit post
Jan 2, 2013

Olen tagasi kodus. Mis saab kohvikust?/ Am back home, who is taking over?


Jõudsime pühapäeva hilisööl Tallinna lennujaama lähedaste ja kallite haardesse! Esimesed päevad on möödunud valutult - libeda jää kiuste olen veel endiselt jalul! Nüüd, kus mina olen teisel mandril, peab ju kohvik kuidagi edasi tegutsema. Kuidas?
Üks kuuest saksa vabatahtlikust oli nõus hakkama nö minu asendajaks - st juhtima kohviku igapäevast tööd, korraldama üritusi ning hoidma mind kõigega kursis. Selleks ambitsioonikaks nooreks vabatahtlikuks on Vivi Saksamaalt. Hetkel peab Vivi küll veel jõuluvaheaega ning Pop Up tegutseb Olivia juhtimise all, kuid alates jaanuari teisest poolest on ta tagasi. Ning seda siis aprillini, mil plaanime saata Ugandasse uue vapra vabatahtliku!

Sunday midnight we landed in the arms of dear friends and family! First days have passed painlessly - despite the icy-slippery roads I´m still on my feet! Even though I am on another continent the cafè still needs to keep on running. How is that going to be?
One of the six young German volunteers agreed to become my substitute - meaning, to run the cafè daily, organize events and keep me updated on developments. This ambitious young lady is called Vivi! At the moment Vivi is still enjoying her Xmas vaccation, but she will be back by the second half of January. And she will be there to substitute me until early April when we are planning to send a new brave Estonian volunteer to Kampala!


Annan Vivile üle
Handing it over to Vivi
Foto: Kullar Viimne


Esimesed minutid Euroopas - Kopenhaagen
First minutes in Europe - Copenhagen

Read More 0 comments | Posted by Siisi edit post
Dec 24, 2012

Häid jõule! Merry Xmas!


Vabandan, et blogis on viimasel ajal nii vaikne olnud. Tegin viimased nädalad kohvikus lõpuspurti (lendan koju 30 dets!) ja käisime nüüd külla sõitnud Kataga puhkamas. Teel nägime ka jõuluvana!
Häid jõule, kallis perekond, sõbrad ja blogilugejad! Peatse kohtumiseni!

My apologies for the blog having been that silent for last weeks. I worked hard for last weeks (I´ll leave Uganda on 30th of this month!) and then travelled a bit with Kata who has come to visit. On the way we also saw a Santa!
Merry Xmas dear family, friends and blog followers! See you soon!
Read More 0 comments | Posted by Siisi edit post
Dec 10, 2012

Video: Mis võiks kliendi arvates Pop Upis paremini olla?/ VIDEO: What could be better at Pop Up according to a customer?


Lõpuks ometi sai lubatud kohvikuvideo valmis!
Mida tellib klient?Mis võiks Pop Upis paremini olla? Kas Kampalas paistab alati päike?
Vaata järgi!
UUDIS UUDIS: OSTA SÕBRALE JÕULUKINGIKS UGANDA ERIVAJADUSTEGA NOORTE VALMISTATUD KÄSITÖÖD! SIIT!
1/3 tulust läheb erivajadustega noorte koolile; 2/3 Pop Upi toetuseks!

The video of this month is finally ready! Jei!
What is the customer ordering? What could be improved at Pop Up? Is Kampala always sunny?
Watch the video and find out!



Read More 0 comments | Posted by Siisi edit post
Newer Posts Older Posts Home

Café in Uganda

    • write me/kirjuta mulle siisisaetalu@gmail.com


      Vabatahtliku lähetuskulud katab
      Eesti välisministeerium
  • Blog Archive

    • ▼ 2014 (2)
      • ▼ October (1)
        • Kaheksa kuud hiljem Kampalast/ Eight months later ...
      • ► February (1)
    • ► 2013 (8)
      • ► December (1)
      • ► April (2)
      • ► February (2)
      • ► January (3)
    • ► 2012 (44)
      • ► December (2)
      • ► November (3)
      • ► October (6)
      • ► September (5)
      • ► August (7)
      • ► July (3)
      • ► June (3)
      • ► May (5)
      • ► April (7)
      • ► March (2)
      • ► February (1)

    Cafè in Uganda

    ugandakohvik@mondo.org.ee www.facebook.com/Ugandakohvik www.muudamaailma.ee

    My photo
    Siisi
    View my complete profile
    Powered by Blogger.
  • Search



    • Home

    © Copyright Cafè in Uganda. All rights reserved.

    Back to Top